Güllerin Anlamları: Beyaz, Kırmızı, Pembe, Siyah, Mavi, Sarı Gül Anlamları

Güller gibi renklerin içine dalmadan önce çok az çiçek bu kadar anlam taşır.  Birine gül verirken doğru mesajı mı veriyorsunuz?

Bazen sözsüz bir mesaj daha güçlüdür.

Kendinizi bir gülün neyi sembolize ettiğini sorarken bulduysanız, mükemmel buketinizi seçmek için ”Gül Anlamları” rehberimize bir göz atın.

İşte çiçek siparişi vermeden önce bilmeniz gereken en önemli gül rengi anlamlarından bazıları:

Gül Anlamları Rehberi

Aşağıda 7 farklı gül renginin ne anlama geldiğini ve bukette bulunan gül sayılarının ne anlama geldiğini okuyabilirsiniz.

Kırmızı Gül Anlamı – Aşk ve Tutku

Gül

Kırmızı gül anlamı; Kırmızı güller ikoniktir. Mesajı net verir. Hiçbir şey parlak kırmızı gül buketi gibi göze çarpamaz. Güllerin aşkın, tutkunun ve romantizmin sembolü olduğu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir. Koyu kırmızı güller ve bordo güller, bağlılığın ve romantik bağlılığın bir işaretidir ve daha açık kırmızılar, kadınlığın ve zarafetin sembolleridir. Tutkunuzun ve bağlılığınızın bir işareti olarak partnerinize kırmızı güller hediye edebilirsiniz.

Beyaz Gül Anlamı – Sadakat ve Masumiyet

Beyaz gül anlamı; Laleler, leylaklar ve karanfiller gibi birçok beyaz çiçek gibi beyaz güller de masumiyeti, sadakati ve saflığı ifade eder. Ayrıca beyaz güllerin bir alçakgönüllülük işareti olduğunu, yeni başlangıçları çağrıştırdığını ve hatta genç aşkın bir sembolü olduğunu da görebilirsiniz. Erdem ve birliği temsil ederler. Yeni ilişkiler ve yıldönümleri için mükemmeldirler.

Benzer şekilde krem ​​ve fildişi güller de düşünceli olmanın, sevginin, mükemmelliğin ve zarafetin simgesidir. Birinin onları düşündüğünüzü bilmesini istediğiniz zamanlar için mükemmeldirler. Asya ülkelerinde beyaz çiçekler yas ya da ölüm demektir.

Pembe Gül Anlamı – Zarafet ve Tatlılık

Gül

Pembe gül anlamı; Pembe, en popüler gül renklerinden biridir, peki pembe gülün anlamı tam olarak nedir? Bu çiçekler zarafet, incelik, tatlılık ve kadınlığın sembolleridir.

Kırmızı güller kadar cesur ve tutkulu olmayan pembe güller takdir, hayranlık ve şükran anlamına gelir. Yumuşak pembe güller nezaket, zarafet, tatlılık ve kadınsılığı ifade eder. Çoğu zaman pembe güller, ilk aşkın (balolar için mükemmeldir) yanı sıra onunla birlikte gelen neşe ve mutluluğun sembolüdür.

Sarı Gül Anlamı – Dostluk ve Sevinç

 

Sarı gül anlamı; Güneş ışığı ve ayçiçekleri gibi sarı güller de neşe ve dostluğu simgeler. Bu evrensel olarak kabul edilen bir yorumdur. Arkadaşlar arasındaki sevginin bir işareti olan sarı güller aynı zamanda aydınlanmayı, mutluluğu ve güveni ifade eder. Diğer kültürlerde sarı güller bilgelik ve güç anlamına gelir. Sarı gülleri düşündüğünüzde, sıcaklığı ve iyimserliği düşünün.

İpucu;

Gül buketinizin ne anlama geleceği konusunda endişeleniyorsanız, genellikle en güvenli seçim sarı güllerdir. Diğer bir deyişle, romantik olarak ilgilendiğinizi bilmesini istemiyorsanız sarı gül seçebilirsiniz.

Mor Gül Anlamı

Mor gül anlamı; Mor veya lavanta renkli güller benzersizdir, bu nedenle büyülenmenin ve hayranlığın sembolü olmaları mantıklıdır. Bu koyu mor güller, ihtişamı ve krallığı ifade eder. Ve çoğu gül gibi onlar da mutluluğun bir göstergesidir. Mor gülleri değer verdiğiniz herkese, özellikle de örnek aldığınız kişilere verebilirsiniz.

Mavi Gül Anlamı – Gizem ve Benzersizlik

Mavi gül anlamı; Mavi güller gizemi sembolize eder ve eşsiz tonları kendileri olmaktan korkmayanları kutlamak için mükemmeldir. Bu güllerin imkansızı veya ulaşılamaz olanı sembolize ettiği biliniyor, bu yüzden onları “yıldızlara ulaşın” veya “büyük hayaller kurun!” demesi için birine hediye edin.

Siyah Gül Anlamı – Yas, Değişim ve Cesaret

Siyah gül anlamı; Bu gül rengi anlamı birkaç şekilde yorumlanabilir. Siyah rengin ölüm ve yas anlamlarında kullanılması cenaze törenlerinde de sıkça tercih edilmesine neden olurken, siyah güller daha olumlu anlamlar da taşıyabilmektedir. Yeni başlangıçlar ve büyük değişimler siyah güllerin ortak anlamlarıdır. Bu karanlık ve gizemli çiçekler, yeni bir çağın başlangıcına işaret ederek güven, umut ve cesaret de getirebilir.

Gül Sayılarının Anlamları

1 Gül İlk görüşte aşk. Tek gül, rengi ne olursa olsun, tek bir kişiye olan bağlılığı ifade eder. “En derin duygularımın tümü sende yoğunlaştı”.
2 Gül Karşılıklı duygular, özellikle de kırmızı renkteyseler, derinden aşık olan ve birlikte kendi mutlu küçük dünyalarını oluşturan iki kişiden bahseder.
3 Gül “Seni Seviyorum”daki üç kelimeyi temsil edin ve bu çok basit ama güçlü mesajı iletmeye çalışın.
5 Gül Seni çok seviyorum.
6 Gül Ben seni özledim seni seviyorum. Sevilme ve değer verilme ihtiyacından bahsedin.
7 Gül Sana aşığım.
9 Gül Yaşadığımız sürece birlikte.
10 Gül Güzelsin.
11 Gül Sen benim değerlimsin. Birine gerçekten ve derinden sevildiğine dair güvence vermek.
12 Gül Dayanağım ol.
13 Gül Sonsuza dek arkadaşlar. Ayrıca keşfedilmeyi bekleyen gizli bir hayranınız olduğunu da belirtin.
15 Gül Gerçekten üzgünüm.
20 Gül Sana karşı samimiyim.
21 Gül Sana adadım.
24 Gül Sen her zaman aklımdasın. Günün yirmi dört saati için ayağa kalkın ve sevilen kişinin günün her saatinde düşünüldüğünü söyleyin.
36 Gül Romantik anlarımızı hatırlayacağım. Romantik bir bağlılıktan bahset.
40 Gül Benim aşkım gerçek.
44 Gül Sürekli ve değişmeyen bir sevgi sözü verin.
50 Gül İyi olgunlaşmış ve asla pişmanlık duymamış bir aşkı ifade edin.
99 Gül Seni öleceğim güne kadar seveceğim.
100 Gül Kendimi tamamen sana adadım. Ölüme veya yüz yıla kadar iki sevgi dolu ruhun mutlu birlikteliğini ifade edin.
101 Gül Sen benim için birtanesin.
108 Gül Benimle evlenir misin?
365 Gül Seni her gün seviyorum. Yıl boyunca sabit ve gerçek kalan bir aşktan bahsedin.
999 Gül Aşkım zamanın sonuna kadar sürecek.
1001 Gül Sonsuza kadar yaşayacak sadık bir aşk!.

 

Yorum Bırakın